Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose apie futbolą Anykščiuose užsiminta dar 1931 metais, kai draugiškas rungtynes žaidė Anykščių ir Utenos futbolo rinktinės. Pokario metais vienos iš pirmųjų futbolo rungtynių įvyko 1950-tų rugpjūčio 31 dieną tarp Anykščių gimnazijos ir klubo Skaitykla komandų.

1954 metais buvo sudaryta Anykščių „Žalgirio“ futbolo vienuolikė (kiek vėliau pavadinimas bus keičiamas į „Spartaką“, „Nemuną“, „Puntuką“, „Vairą“, „Melioratorių“, „Anykštą“ ir kt.). Vienu metu Anykščiuose buvo net dvi komandos; „Anykščių vynas“ ir „Autotransportas“. Nepaisant sunkių pokario metų, sovietinės okupacijos, miesto stadionas „lūždavo“ nuo šios sporto šakos gerbėjų.

Tuo metu žaidė ne tik anykštėnams puikiai žinomi žmonės – tai Pasaulio Anykštėnų Bendrijos pirmininkas Dr. A. Tyla, tautodailininkas S. Petraška, nusipelnæs krepšinio treneris P. Kugys, Anykščių rajono tarybos narys R. Augustinas ir daugelis kitų. Futbolo entuziasto R. Augustino iniciatyva praeito šimtmečio VII-ame dešimtmetyje buvo suburta ir moterų futbolo komanda.

Aštuntajame dešimtmetyje į Anykščius atvykus V.Burauskui, susidomėjimas futbolu, ypač jaunimo tarpe, smarkiai išaugo. Anykštėnų komandos yra dalyvavæ „ Nemuno“ draugijos finaliniuose etapuose ir ne kartą yra tapæ jų prizininkais. Tais laikais futbolu daugiausia rūpinosi tuometinis Anykščių „Nemuno“ draugijos pirmininkas K.Burneikis.

 

Anykščių komandoje ‚išaugo‘ Vilniaus „Žalgirio“ir Klaipėdos meistrų komandos vartininkas Rimantas Kalibatas. Už anykštėnus yra žaide S.Širmelis, M.Šilo, V.Bačianskas, V.Ivanauskas.
IX-ojo dešimtmečio viduryje futbolo entuziastų Vytauto Leščiaus bei Juozo Šiaučiulio dėka buvo suburtos kelios vaikų, norinčių žaisti futbolą, komandos. Taip buvo padėti pagrindai ateities futbolo komandai. Didžiausią laimėjimą anykštėnų komanda ( 1978-1980m gimusių vaikinų grupė, vadovaujama trenerių V.Leščius ir V.Zlatkus) pasiekė 1996 m., iškovojusi trečiąją vietą Respublikos klubinių komandų čempionate, kurio finalas vyko Tauragėje.
taurage

Futbolo entuziastų ( V.Leščiaus, M.Janulio, J.Šereikos) dėka 1996m. buvo įkurtas futbolo sporto klubas Anykščiai. Be tuometinės rajono valdžios, pirmininkaujamos mero S.Nefo bei įnd.įm.“ Tauras“ direktoriaus Kæstučio Pakelčio pagalbos sunku būtų įsivaizduoti futbolo atgimimą šiame krašte. Rezultatų ilgai laukti nereikėjo. Jau 1997-1998 m. anykštėnai iškovojo pirmąją vietą II lygos „Rytų“ zonoje ir iškopė į LFF I lygą. Deje, pagrinde dėl lėšų stygiaus, pirmojoje lygoje teko žaisti tik iki 2001-ųjų metų.
1998 m. daugiausiai Anykščių miesto mero S.Nefo dėka, futbolo klubui atsirado galimybė pasivaržyti su užsienio komandomis. Jau aštunti metai iš eilės Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, bei Lietuvoje vyksta draugiški futbolo turnyrai tarp glaudžiai bendradarbiaujančių Vidurio Europos mažųjų miestelių komandų. FSK Anykščiai yra laimėjæ pereinamąją tauræ tris kartus, paskutinį kartą 2005 m. (Vysloje, Lenkija). Šiuo metu futbolo klubas dalyvauja Lietuvos II lygos Pietų zonos futbolo varžybose.
Klubo vadovai dažnai organizuoja įvairius futbolo turnyrus jaunimui,bei sporto renginius, kurie savo formatu galėtų pretenduoti net ir į Gineso rekordų knygą. 2004 m. vasarą Anykščiuose įvyko neeilinės futbolo rungtynės tarp vietos futbolininkų ir Lietuvos Imtynių Federacijos atstovų, kurios trūko 24 valandas (be pertraukų). Jas rezultatu 126-96 laimėjo anykštėnai.
Visi šie faktai byloja apie senas Anykščių futbolo tradicijas, kurias entuziastingai puoselėja futbolo sporto klubas Anykščiai.
Gerbkime Praeitį,
Mylėkime Dabartį,
Tikėkim Ateitimi.
Futbolo Sporto Klubas ANYKŠČIAI